Polutrajni mesni proizvodi su oni koji se proizvode od najkvalitetnijeg mesa, pri čemu se isto toplotno obrađuje različitim metodama, najčešće putem pasterizacije i sterilizacije, kao i postupkom dimljenja. Radi se o proizvodima od jednog komada mesa, kao i o proizvodima od usitnjenog mesa i polutrajnim kobasicama. „MANE“ polutrajni proizvodi obuhvataju: kranjska kobasica, srpska kobasica, gril kobasica, slaninska kobasica, barena slanina, bareni svinjski vrat, barena svinjska pečenica i koljenica, čvarci, mast…
Polutrajna kobasica visokog kvaliteta i ugleda. Proizvodi se od najkvalitetnijeg grubo samljevenog svinjskog mesa i slanine, uz dodatak osnovih začina kao što su so, biber i bijeli luk.
Jednostavna za pripremanje jela, koristi se za prženje na ulju ili masti, na roštilju, te je veoma često sastojak brojnih variva.
Srpska kobasica
Polutrajna kobasica proizvedena od grubo usitnjenog svinjskog mesa od buta i slanine, uz dodatak začina. Umjereno dimljena na bukovom dimu. Zbog dodatka ljute paprike, blago pikantna. Koristi se za prženje i kao neizostavan dio domaćinskog doručka.
Gril kobasica
Pikantna verzija polutrajne kobasice od svinjskog mesa, koja se odlikuje finom teksturom, savršenim punjenjem i prepoznatljivom crvenkastom bojom, koja potiče od ljutih začina. Idealan dodatak svakom roštilju, jednostavna za pripremu i neodoljiva u svakom mesnom aranžmanu.
Slaninska kobasica
Polutrajna kobasica, prepoznatljiva po većem udjelu slanine u svom sadržaju, nego što je to slučaj kod ostalih polutrajnih kobasica. Pored mesa od plećke i vrata, u ovu kobasicu se dodaje i sitnije ili krupnije nasječena slanina, koja mora biti veoma vidljiva na presjeku posmatranog proizvoda. Uz precizan omjer začina, ova kobasica je izbor pravih gurmana.
Barena slanina
Slanina vrhunskog kvaliteta, usoljena i kratko prodimljena. Osnovni tehnološki postupak kod ove vrste slanine je prokuhavanje, odnosno termička obrada u ključaloj vodi. Omiljena kod mlađih potrošača.
Bareni svinjski vrat
Polutrajni proizvod koji se dobija na sličan način kao i barena slanina. Najbolji komadi svinjskog vrata se drže u salamuri 2-3 dana, nakon čega se kratko izlažu hladnom bukovom dimu. Na kraju se vrši termička obrada u ključaloj vodi, hlađenje i pakovanje u mrežicu, koja ovom komadu mesa daje pravilan oblik. Veoma zahvalan proizvod za narezivanje, služi se kao dodatak hladnim platama, u sendvičima, ali i kao prženi dio doručka.
Barena svinjska pečenica
Polutrajni barenih proizvod, idealan za sve one koji vole čisto meso, koje nema arome dima, kao sušena svinjska pečenica. Veoma lijepe strukture, mekano meso, koje se lako narezuje i još lakše (i brže) konzumira. Dobija se na isti način kao i barena slanina i svinjski vrat, odnosno termičkom obradom u ključaloj vodi.
Barena svinjska koljenica
Jedno od najčešće traženih jela u pivnicama i restoranima koji njeguju tradicionalnu gastronomiju. Dobija se od svinjske koljenice, koja se nakon salamurenja i kratkog dimljenja prokuhava u vodi. Idealna za brzu pripremu u domaćinstvu, uz dodatak prženog kupusa, pasulja, ali i samostalno.
Domaća svinjska mast
Polutrajni proizvod, koji nastaje kao nus pojava tehnološkog postupka proizvodnje čvaraka. Tradicionalna osnova za prženje, dodatak kuhanju, kao i brojnim drugim jelima. Preteča savremenih kanapea – hljeba i masti.
Domaći čvarci
Jednako usitnjeno čvrsto masno tkivo, koje se zatim termički obrađuje u sopstvenoj masti, cijedi, presuje i soli. Jedan od rijetkih suhomesnatih proizvoda kome ne treba marketing.